A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y
Anderson John B Bryant Stephen Cox JB Dean Henry Ewing Wm B Foreman Jos K Gutherwitz Ferdinand Howard Wm Israel JW Jeffries Lucretia E Koons John Morris Martha A Noble Geo W & EJ Otto Levi Pope Jasper Reed Peter (see files) Smith HW Troth FM Underwood Ida & Ella Vassar Daniel Wilson Andren Yeager Wm L
Alexander Jesse Bean William Cody Curtis Dye Benjamin Elliott Archibald Fifer John Givens AD & James Hilbrant Homer Israel Jas J Justice George M Knott LW Lackey Nathan McManama Delilah Northup EB Oliver Levi Price John Runkles Mary Singleton Henry Turner John A & Martha Underwood John & Jane Vassar John J Wilson David Yeager Cassie & Lednie (minors)
Aylward William Boyer Bazil Cowell Andrew Dance Wm A Evans Maberry Fields Susan & Caroline Gale Richard Harrison Edmund Johnston Younger Ketchum RJ Lewis John Marquis James E Needham Margaret M Otto EW & FP Price Milton Rightmere John A Smith David Troth Albert Updyke William Vassar Mary E & Danl Minors Wilson WR Young William Dec'd
Armstrong Leonerd G Baker Jackson Cole Chas Daniel Hawsey Eaton Mary C Fifer Mary E Givens Catharine Hamerick ES Johnston Thomas Knniple Lula Leslie Ann McClintock John Norman Hankerson Overholt John Pettit Geo K Richardson Thos S Summers Susan J Trickett Wm Underwood Mary M Vassar Daniel (minor) Whalen Wm
Arnold CC (minor) Bartan James C Creel Elizah Davis Charles Ellis Walter L Fellers Gwynn Llewellynn Harle Wm Johnson John Ess Kisling Joseph B Lewis James McDowell James H Niday David Overholt John & son Prevoe David T Roseborough James Skinner Of Skinner & Downing Tillet Nancy E Updyke Chas W Vail Della Washburne Silas W
Abernathy Robt B (minor) Bartlett John J Coverslon Samuel Duvall Wm A Ewing Wm H Friend Richard Gale & Barr Holt John D Jeffries John Kirkland John S Lepee Emil Miller Harriett Northup Cornelia B Oyler EB & LR Pope Sarah Rickeburg Anton Slaven PW & HH Taylor Sarah Wells Chas H
Anderson WL & Clarinda Bertram Henry Cooper John H Daniels Lousa F & John Eagan Ernest Forrester Sarah Goldsberry Martin Humphrey Franklin Johnson Edward A Kisling Frances Minor Lowder Alfred Montgomery James A Needham Lemuel Overfield Franklin F Petty Phebe P Ridgley Thos H Summers Lafayette Tadlock Barnett Heirs Wilson John
Aylward Eugene Bruce Thos J Collins Silas P Dye John S Amanda Ellis Nancy D Frary Manuel Grinstead Ben R Heald Ephraim Johnson John L Minors Kuntz George Lake John B McHenry John Noble Annie & WC Oaks Chester W Phinney Martin Reynolds Wm Sheets Michael Theobalds NJ Woodruff Heirs
Anderson AJ Button Jordan (minor) Clemmons FM Demony Wm E Edwards Joseph Forrester Wm M Ess Greene Michael Hagerty James & Helen Johnson Richard H Admr Knewson Alex D Lecumber Edward Miller WW Noble Ida & Iven W Ostersouh James (minor) Phinney Ambrose S Reynolds Wm W Summertin Thomas True Jemima Walker James
Anderson John B Button Emily A Crowder NM Davis Hannah & Rhoda Evans Milton Frary Cora A Gilmer Elizabeth Hicks Jos Justice AJ & May Belle Kirkpatrick Thomas A Lake Eleazar Moon Wm C Noble John Owings Rebecca Parrish Adonyah Rude Israel Smith Conley Heirs Trent Martha & Dora Wage George
Alexnder Chas T & Susan Buiff Lewis W Clarkson Sarah E Duckworth Wm S Evans Bell & Nonna Fox Sarah A & Clyde M Gwynn Eli W Herrod Wm & Coleman Johnson & Dunn Kraus Adam Lancaster Benjamin Myers Michael Northup Wm E & Nannie E Overholt Ben H (insane) Palmer Thos & Pearce & Palmer Runkles Florence Sparks Viola B & MF Trusty Sylvester Wilson Susan J & M
Allen VN Burns Jacob Christian Wm Drake Wm Ewing Robert M Fernald Daniel Gough Francis M Hewitt Hiram Jeffries Lucy Ess Klingla John Lewis John S McCoy Jos J Neel Porter A Oliver Cynthia (nee Milles) Palmer Thos & Pearce & Palmer Rice John Summertin Bashiba Tobin Anna C Woodruff JN
Atkinson John B Burner Susan Cowell GW Davis James Heirs Edwards John Fass Philip Ess Garrison James Hays Alfred Jamison Cy W Klopper John M Lovell AJ Middleton Wm Norton John J Decd Ours East Minors Pope Josiah Ridgley WC & Susan Shoopman Solomon Trimble Elizabeth Wegner John S
Albright Joseph (Imbecile) Bibb Daniel Cline Peter Demony Wm Minor Evans James H Fogle Matilda Groves Wm E Hay David Johnson Jacob M Kays William T Luckett Amy & Margaret Myers Martha J Pearce ME Rounsaville Cyrus Sanford Aramiata D Troy Patrick Wheeler EH
Armstrong Wm C Billups Joseph H (minor) Campbell Daniel Doyle Peter Ebeling Fredrick Foster James Glenn David B Hicks Levi Johnson Minerva Keller Henry Lynn John W McDowell Elias Park AJ & ME Minors Rounsaville Samantha Shook David Tuckett EJ Minors Woodruff Florence E
Anderson Joel B Bertram Christain Case Christiana Duell John Elliff Wm K will Foster Robert T Gottcher NM Howard Judith Jamison Ebon I & Grace G Kennett Joseph B Lecumber Jane & Esther Morris Wm Powell Nora Ruth Ludwig Singleton SM & T Thorington Henry White Louisa F
Armstrong Susanah W Bibb David heirs Corey or Covey Uzal Dye John Ebeling George W Frogge Mary E Greene Cornelius Howard Horace L Jack Ann W Ketchum Jesse W Lecumber Elizabeth McGee James W Pierce Geo W Robertson AMD Singleton FM & OE Tull Wm H White James
Armstrong Elsie H (insane) Billups Sarah Cornelius James Dunn Aaron Elder Robert A Insane Frynar John W Groves Jno N Hunter Martin Jones Thomas Kendall Wm F Minors Lockhart Jefferson Miller Jane M Perry James T Richardson AW Summerlin Virginia C Thurman Thomas Ess Walker Jos H
Allen Edwd Pub Admr Bower George Cline David Davis Stephen H Elick Martin decd Frynar Geo W Gibbs CJ Hays FT & MA Jones Nicholas Kerr Sarah J Lane William T Matteson Joab Perry and Co Rice John (Heirs) Summers David (Heirs) Tucker Christina ... Walker John
Aylward Mary A Button Anna Maria (minor) Cooper Jos D Darby Stephen Eberlins Charles Fales Jas E Gwynn David Hamilton Aaron Jones Joseph Kerr John J Lockhart Margaret A Miller Nancy Padget Robert Ryan Michael Sanders Albert J Thornbury Philip Ess Washburn Hiram
Alexander Elias Blain George Chambers Jacob D Durfey Perlina Forrester Zachanah Gray Wm J Minor Hamerick L & A Jones GW & JH (crossed out) Ketchum Mary E Leslie Robert (minor) Morton John Peterson Henry Robinsan Wm M Stice Mary J Thomson John Ess Watson Nancy
Again Rosa B & Gillie A (mis) Buttan Sarah J Campbell Jacob D Davis James Frynar John H Gwynn Wm M How Sarah Johnson Wm A Kerr John decd Lane Henry D Myers James T Pruet John Rice Daniel C Snodgrass Nannie minor Talbott Haley Walker James (minor)
Allen Cora D minor Brook William Clark James Downing Thomas (colored) Fales Levi S Guthrie Wm Hofwood William Johnson Martha E decd Ketchum James R Minors Lancaster & Pruet Morris Austin Pruet & Lancaster Roberts Mahala Stone Sylvester Thompson Ana ? Belle Walker JT of Walker & Perry
Abbatt Wm C Brickenridge AD Church John C Dims William Minor Frynear Emma J Guthrie Vincent minor Hudnall Alex Jackson Ansel (see files) Lovell or Lonill Rachel Morris DL Pearce Mary E Rhodes WW & JW See Charles F Tippett ABJ Watson John T (minor)
Arnold Cora minor Boyd George Clark Eli C Durke HM Faucett Geo L Gray Jacob Hunter Simon Luther Judge Morton Sidney L Patterson & W & PW & Co Rimes Mary Standard Thomas S Thompson Gilbert B Walker James T
Abbatt Lula B minor Barnett George Conley Mary E & JR (Minor) Duvall G Washington Fordney William decd Griever John Hudson Susan A Lonnon FB minor McDowett Thomas Peddiend John C Reed George E Sanders John Thorington Hinston P Williams Eugene
Bibb Nancy Chambers Jacob D Heirs Depew Isaac L Froggs Joseph N Minor Guy Fannie & Rubin minors Huggans Jno B Laugh John B minor McHenry Henry G & SA Petty Dicy D Minors Rounsevill Sarah E Staples Russia & Rhoda Trickett Wm T West John
Brook Bell Isador Childers Wm Stanley Minor Daggs AJ Forrester WE Decd Goldsberry Charles Hudnall James D Loe Margaret March Rudolph Heirs Perry Samuel Ess Rounsvill Amanda minor Stevenson Alfred Talbott Wm J Walker & Perry
Bower Mary EJ & CJ Cox VB & ML Minors Donahoe Charles Fifer Addison (see files) Gunn Thomas Hogbin Seymour Lanskey Jesse Margoia M & ME Padget Emily Rathburn John B Standard Gibson Tucker Michl C Walker Joseph P
Bryant Sally (minor) Cole Martin Dunn Maria Foster John S Gunn John B Hambelton Joseph Leach & Hamilton Milburn John M Parker Joseph Ross Elizabeth Summers BF Teter Simeon Winsor Joseph H
Bush George & Wm Cole Olive B Minor Dunbarr Collins Graves Joseph Hom Hartman Ess Lancaster Thomas March Rudolph Price Elizabeth Reynolds Minors Snow Edmund Toombs Edwin B Wilder Philip L
Becraft Samuel Chaney John T Dye Sanford Greene Thomas W Holman GW Ess Lancaster James S McAnlin Thomas T Purmort WN & WO Rounsavill EA Stevens Minnie T Tremain Thos M (change last name to Smith) Williams HM & JE
Beach William (minor) Cook RB Dochlennan HH Green John M & CW Minor Howard JA Minor Lancaster Benj Moore Elias Benj F Parrish Alonzo E Reed Wm Ess Shook Abram Thompson Frank Wescott & Edwards
Byrne Samuel Childress Robert P Doyle SP Guthrie Dempsey Hull Nathan Lancaster Julia A Moss James S Palleturre Fortunate Rathburn Lorenzo Southmayd JW Thomas PR & Minnie Williams Chas A & Wm S
Boyer Elizy Colvin Lewis Daurna Charlotta Guthrie Francis A Hogbin Isaiah S & Sarah E minors Lovell CL McLean David Insane Panler Samuel Rathburn Eton E Smith Joseph U Tadlock Albert Lee Walker Cornelia
Beas or Bias William (Insane) Copeland ZD Daniels John H Green Polley Ann Houtz WR Ess Lovell & Hunter March Charles H Minor Phelps Samuel Roberts Moses Shook Abram Heir Thomas David W Minor Williams Thomas
Baker John (see files) Circle John S (see files) Davis EW Grisly Charles Hicks John Ludwick Joseph McHenry Wesley W Pulliam GR & Shackletta minor Rice Lucinda Stough John & Phebe E Minors Tuttle Stephen Dec'd Webb Robt T (see files)
Bear Simeon heirs Copeland John Dye Emma B Goldesberry Annie E Humphrey Wm M & Susan R minors Lancaster WL & MM March JT & Delila Pettit John M Rowe John S Smithey & Peddwood Troth ??? Willis Arminta colored
Bower George heirs Case Charles Dunn Harrison Gould Joanna Harle Wilsan L Lewis Walter W Mitzenburg Jacob Heirs Prewitt Wm E Ray Mary & Thomas Short William Teter Meshack Dec'd Walker Walter & Mary E Minors
Bishop Lydia M Cox Samuel Dowill Graston Geinn Nancy J Hank Rudolphus Leslie David McAnlin Wm S Pettit John M Ess Ray Reason Stephinson AC Teter John C Walker Joseph H
Bishop Hannah Carter Julia & Genevra Dauma Anna L Gurin Millie Minor Hill Eugene L Laswell Charles M Martin James K Pettit Wm H Rhoades Levi Sparks Joseph Tonles Robt P Wright Mary L Minors
Blane Richard Cass Abbie M Daggs HH Gnash Stephen Hamilton Jenmiah Lewis Charles (see files) McClelland Wm & Jos Pierce Alice A Richardson Wm H Stoner Mary K Minors Troth William Dec'd Wysick Charles Minor
Barrett Cyntha C minor Curtes Joel Downing HH Gorin Henry M Howard Mary E Leigh Charles Myers Wm B Pierce Arthur Rosabungh Nathan Stine Henry K Toombs Susan (files) White Triphina Minor
Bush William Childers WS Minor Donaldson Thomas .... Garrett James Hicks Levi Miller Edward C. (minor) Perry Elijabrete E Reikertburg Christopher Southmayd EW Wright Henry
Blackburn Manson Chaney Jesse W Daniels Sarah Gundy Jacob Decd Hamilton John McClure James L Pryor Myra Rickebirg Elijabeth Stoner Mary B & WD Minors Walton Florence
Bourn Robert A Case Allan & Sarah Minors Dauma Rosa ?? Gates Mary E Decd Hohstadt John McGill Emma & Anna E Pryor TJ & AQ Richardson EG Short Josiah Wilder OK Minor
Bondurant David G Case Frances Minor Demoria Samuel Gordon James M Dec Holcomb Jas E Mozingo Thornton Phelps Louisa Rush Juliet Skidman JE Minor White Francis N Minors
Baker Samuel Case Franklin Minor Devault Jasper Hayward James Q Martin Elias Ponce Geo T Rowair & Rowair Spilman John B Wise John J Estate
Bricker Samuel R Clark Andrew L Davis Clark Minors Harbison James Musgrove Ludwell Price James W. Rukeberg Christion Spilman E (minor) Wayland William (colored)
Barker Wm G Carlton James Duell Manson H Harbidge William March Tyre Parrish Chas M Ray John Stine John Estate Wayland Robert P
Barker & Bro Cowell Mary Duell Ella May Minor Hoyer John Fredrick McEndree Ettie (minor) Power Mary Rowe Conrad See Sarah Estate Williams Augustus
Barker & McCandless Corwin BW Dunn James D. Hotchkiss Onie Miller Jane & Lucinda (minor) Purvis Phillip Rathburn Lilly M Shacklett RM Wilcox Hanil L
Barker Wm F (minor) Clarkson Jas & J Minors Davis Archibald Hanks Herbert G Moore Wm P.... John W Insane Rounsavelle Newton C Smith Henry EC Watson Pemberton B
Barker James H Campbell Adam G Donohoe Louster Minor Hipkins Effie M Martin D? & JK minors Pettit Luidsen H Minor Rounsavell Walter C Stanford Martha Wagner Levi J
Buzzard Jno (minor) Chaney Eveline Minor Drake Edgar & Jesse Hope Thomas Martin Elizabeth Deaf Mute Petty Joseph P Rathbern Louian OB Smith William Winninger Wm
Barnett John Callins Geo T Pub Admr Duvall Jacob Decd Hall Endimyou? Morsall Abel Palmer Rosa Minor Rice Hudson Simpsan Chas “Habeas Corpus” Wagner Levi N
Bear John Cope William Estate Darling Grace Minor Hoyer Charles McClune Frank E Minor Palmer Cora Robinson Catharine Smith Wm H West Simon P
Billups JD Crawford Frances C Dietench John Decd Hyde RC Myers Michael heirs Paxon Wm (files) Reoruberry or Roensling Catharine B Short Janes & Others Williams Thomas A
Billups Sherman Ess Cline Elias Drake Edgar Howard MT McFull John A Russell Harriet Insane Small ET Insane Walden Josph P
Brumelage FM Minor Croley Thomas F Donahoe Walter Holder FJ Moore John C Russell Ellain Smith Caroline B & Wm A Minors Wolter Henry
Bashum Barnett Childress Wm S Hogue Aaron A Martin DB minor Reed Thos A Shacklett Heli K Winninger Colman
Baslece EW Ess Chance Wm Holcomb Lorenzo D Insane Millburn Lewis Rice Chas A Minor Spees Joseph C Wiley Henry
Bondurant WE Minors Collins Amos S Huston James Myers Polina ...mas Public Adm & Public Guardian Sullivan Samuel Ward Wm Insane
Bryant WL Minors Campbell James M Houk Geo C Minors Millburn Dora B Rounsaville Nannie N Minor Shord James H Wilson Alexd Dec'd
Boyer Thomas Insane Campbell Geo Hunter Margaret Martin Thos S Minor Rhodes Lewis Shook Julia A Woodsmall John
Barker Saml Curliman Frank A Horton John C Minors Martin Elizabeth Rimer William N Decd See Henry CD minor Wells William H Dec'd
Barber Amanda Cross Alfrid Harbridge Thos M Decd Miller John Estate Ray John Decd Strosnider Geo Weaver Eli Dec'd
Bartlett ER Pub “Adm” Cole SE & May T Howard Wm J Decd Milburn Samantha Russell Ida A & Florence Minors Smoot Josiah Wise Geo H
Baker Volney Curlin Chas M Hunter Margaret Decd Montgomery John T Rudy Charles D Smith Robt T Sen Walter Anna B. Minor
Bryant Wm Esae Colvert Solomon Halton Walter F Matteer Susan Rudy Charles D Decd Stephenson Joseph F Williams Minnie M & Bertha Minors
Busey Walter T Campbell Wylle P Hudson Lewis E & Beulah W Montgomery David H Stanley Mariah Winengar Wm W Dec'd
Best James S Childres Wm N Hoskins Mertie B Minor McKnight James M Sayers James (Iowa) Walker Walter Minor
Barnett Saml (see files) Cone Jamil Hallaway Elijah Morrill Jane Insane Shacklett Quej Wagner Levi N Minor
Bishop Lydia M Cross Merlie B Minor Howard Horace L McHenry Nathan Slice Mary J Wagner Joseph S
Bishop Hannah Close Fred & Rufus Hale Mary C Myers Joseph Smith Thos M Wagner Frank G
Billups Anna Close James G & Addie P Hanks Johnson W Marrard Henry Skinner Mrs Wm Weatherman Wm M
Barbee Anna (minor) Croley Clara Belle & Thos F Hanks Vigis Minor Miller Samuel G Shin Henry C White James
Bounds Basil Calhoon Alxr J Hildebrangt August McAnlin James R & others Short Amy
Boyer Samuel Campbell Eliza M Hudson Washington McDaniel Samuel Saulsbury John
Bozarth Jerome Crocker Thomas A Hatckiss Elizabeth Ded Mattick Jonah Schuler Rebecca P
Baker Margaret Childers Boon F & Geo F Minors Holden LT Insane Mattick Edgar W Snow Hannah
Billups Mary J & others heirs Crawford Harrison P Hagerluken Chas O (Insane) McKnight Martha A Smith LV & CE
Barbre James P minor Chronic Rosetta H Minor Hatton Mary E Minor Miller Samuel W Smith TS
Beado OT minor Curtes Elizabeth Deceased Mudd John B Pub Admr Smith Chilton R
Boyer Cordelia Chronic Elisha E Decd Martin Dicey Scofield E (minor)
Bennett Aaron R Childres Wm T Decd Mullin Nathaniel Simpson Permelia
Brown Chas F Childers Thos E Minor McGee James C Shelly William H
Baker DS & Thos B Crowley John Decd McEldowney Robin Shott Lavina Minor
Barker Thos H Congrave George Decd McFarland Louisa V Snyder Wm H
Boner Mary J Crawford Mary A Decd McAnlin Aaron B Spees Joseph C
Bear Catharine Chaney Charles Minors Montgomery Scotta Shanley Jas A
Butts Samuel G Curtis Clevan Minors Montgomery Harvey Stine Geo & WD Arnold Partners
Bull Nehemiah Caves Arthur S Insane Moffitt Robt L Cox Stine & Barnes
Boise William Colvest Melvina E McFarland M & L minors Stine George W
Brudenstein John P Calvest Henry A Minors Marshall Ralph Stephens Stone
Buckner Abram Case Ellen S Decd Montgomery Thomas H Shelly Dexter
Bear Elizabeth (minors) Campbell Chas M Decd Morlock Geo R Spencer Lillie M minors
Barnum Stephen G Cousenans John ; Widow Mary McKinney Wm Sayer James Decd
Bally Louis J Calahan HJ Decd Mattock Edgar I Smith Rosa A. Minors
Benley Phrona & minors Clark James M Decd Miller Augusta V Smith Alexander Dec'd
Best Joseph G Curtes Orin G Minor McMedford John F Smith William F. Dec'd
Bartine Elizabeth Insane Craddick John Decd Mulliner Wm & Thomas & Unicy (Insane) Stine Grace G. Minor
Bartine Elizabeth Clayton Ida Miller Emmeline Stoneking Meines L. Dec'd
Brown James L Cooper David D decd McHenry Wm M (insane & minor) Smith Jacob C Dec'd
Brown William decd Cravins Geo Decd Mott Loanes or Loamis Sandoz Wm Dec'd
Bias William G Insane Meudenhall Perculia Shanks Susanna (Insane)
Boyer Andrew decd Martin Chas S Sedam Lucy A (Insane)
Baker Carlos S Decd Shanks Moses dec'd
Baker Frank M & Harry C minor Snodgrass John dec'd
Baker Franklin Jr decd Shriver Mark G
Bissell Jonathan M decd Stith John W.
Shanks Marion Minor
Sanders Georgia
Slavin Minerva Dec'd
Speer WJ Dec'd
Spight Michael